6 niezwykłych „sal kinowych”

Rajskie kino u wybrzeży Tajlandii

Archipelago cinema

W jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi zbudowano Archipelago Cinema – kino dryfujące po lagunie Nai Pi Lae. Raz w roku można oglądać tu filmy na festiwalu Film on the Rocks Yao Noi, w otoczeniu malowniczych skał zanurzonych w błękitnych wodach laguny.

Kino na dachu w Melbourne

Kino na dachu

W samym sercu miejskiej dżungli, na dachu wieżowca, z widokiem na wrzące dookoła miasto. Żal, że nasze polskie warunki pogodowe na takie doświadczenie nie pozwalają.

Koreański luksus dla duszy i podniebienia

Koreański luksus dla duszy i podniebienia

Kto powiedział, że w kinie można jeść tylko popcorn? Cine de Chef (kino szefa kuchni) to luksusowe kino w Seulu, gdzie podczas oglądania filmu możesz spróbować wytrawnej włoskiej i francuskiej kuchni.

W starym dobrym kinie…

Kino Senator w Baltimore

Było już coś dla poszukiwaczy wrażeń, miłośników przyrody i amatorów luksusu, to teraz pora na klasykę i powrót do przeszłości. The Senator Cinema w Baltimore to kino zbudowane w późnych latach 30., a później odnowione, zachowując blask stylu art deco. W środku wyposażone skromnie, ale poczucie obcowania z przeszłością wszechobecne.

Ikona z Alabamy

Ikona z Alabamy

Kino, które przypomina bizantyjską świątynie. The Alabama Theatre to olbrzymi pałac, który może pomieścić nawet 2,500 widzów. Kino zostało zbudowane w 1927 roku przez Paramount Pictures Corporation (najstarszą amerykańską wytwórnię filmową), do dziś jest największą dumą Alabamy.

Komfort w Notting Hill

Electric Cinema na Notting Hill

Electric Cinema w Londynie to sześć dużych łóżek w pierwszym rzędzie i dwuosobowe sofy w pozostałych rzędach plus kaszmirowe kocyki i rewelacyjny system nagłośnienia – komfort warty 15 funtów… No tak, kino ,,na bogato”, ale czy przytulniejsze od domowego kina i wyleżanej kanapy?

Czy słyszeliście o innych niezwykłych kinach?