Bridget Jones vs Kate Reddy

Bridget Jones Kate Reddy
  • - 88%
  • - 12%

25 grudnia. Waga: 63 kg… plus 42 babeczki. Jednostki alkoholu: Och, tysiące. Odpieprzcie się!

Bridget Jones

Obie panie swój żywot zaczęły na kartach bestsellerowych powieści dla kobiet. Królowe nigdy nie kończących się list rzeczy do zrobienia, wielkomiejskie „dziewczyny z sąsiedztwa” (w tym jedna singielka a druga mężatka).

Pani w lewym narożniku przeżywa poważne rozterki miłosne, co wynagradza sobie hektolitrami lodów, namiętnym paleniem papierosów i piciem Chardonney – co kończy się efektem Bridget, to jest ,,pupą wielkości dwóch piłek lekarskich”.

Moja lista na dziś:

1. Wziąć swoje życie do kupy
2. Przestać robić listy!

Kate Reddy

Życie Kate Reddy, bohaterki filmu „Jak ona to robi?”, toczy się natomiast według schematu praca-dzieci-mąż i jeszcze raz praca. Nieumiejętne żonglowanie tym wszystkim twórcy postanowili pokazać symbolicznie – epidemią wszy. Panie próbują godzić ogień z wodą (sarkazm), a mianowicie: realizować się zawodowo, upolować seksownego faceta i uwić sobie z nim gniazdko (w przypadku Bridget) bądź o nie dbać (Kate).

Po drodze oczywiście pojawiają się porażki wszelkiej maści. Obie panie zawodzą na przykład na polu kulinarnym, Bridget gotuje zupę z niebieskiej nitki, a Kate masakruje wałkiem i suszarką do włosów ciasto, by wyglądało na wypiek domowej roboty. Ogólnie rzecz biorąc, życie zaczyna się wymykać spod kontroli. W bajecznie zimowej scenerii, panie postanawiają jednak pokutować i przewartościować swoje życie. W ostateczności Bridget wszyscy kochają „taką jaką jest”, a Kate staje się lepszą wersją siebie (czyt. Superwoman).

 moonglasses

Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy film, który rozgrywa się w jednym pomieszczeniu?