Jak się ubrać na wycieczkę do lasu, żeby przeżyć?

Czyli ciąg dalszy filmowo-modowego poradnika. Bo kinematografia zawsze służy pomocą…

1. Dziewczyna w czerwonej pelerynie (2011)

Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Jedna szkoła mówi: wyróżniaj się, druga – ukrywaj. Już od średniowiecza wiadomo, że w takich okolicznościach dobrze sprawdzi się coś w intensywnym kolorze. Na przykład rażąca w oczy potwora, ochronna peleryna (co innego mówią poradniki survivalowe, zdania są podzielone).

2. Osada (2004)

Osada

Szkoła survivalowa głosi natomiast, że „nie powinno się zbytnio wyróżniać wśród poszycia”

3. Attack of the Beast Creatures (1985)

Attack of the Beast Creatures

Kolejnym ważnym aspektem jest ochrona przed rozmaitymi, czyhającymi w lesie niebezpieczeństwami, niezaliczającymi się do grona potworów: kleszcze, drzewa etc. Tutaj należy pamiętać, że zwiewna halka lub spódnica nie jest najlepszym wyborem.

Ochrona przed kleszczami to przede wszystkim odpowiedni ubiór. Odpowiedni, czyli jaki? Taki, który maksymalnie zasłoni ciało i będzie szczelny. Nawet jeżeli jest dosyć ciepło, do lasu powinniśmy założyć wysokie buty, najlepiej gumiaki, i długie spodnie, których nogawki wpuścimy w obuwie.”

4. Attack of the Beast Creatures (1985)

Attack of the Beast Creatures

„Aby ochrona przed pajęczakiem była jeszcze skuteczniejsza, na spacer do lasu wybierajmy się w środku dnia, kiedy kleszcze są mniej aktywne. Chodzimy ścieżkami, a nie wśród drzew i krzaków.”

5. Martwe zło (1981)

Martwe zło

„Ubranie powinno być mocne i odporne na rozdarcia, wytarcia”

6. Martwe zło (remake 2013)

Martwe zło

Jak się ubrać na grzybobranie? Modnie czy wygodnie? Oczywiście przede wszystkim wygodnie, choć leśne wędrówki i spacery w poszukiwaniu grzybów nie wykluczają oryginalnego wzorku na kaloszach czy też najmodniejszego koloru peleryny przeciwdeszczowej. Skupmy się jednak na podstawowym dress codzie grzybiarza (i grzybiarki), a dopiero później eksperymentujmy z ‚modą leśną’.”

7. Hansel i Gretel: Łowcy czarownic

Hansel i Gretel: Łowcy czarownic

W ubraniu nie mogą się wytapiać dziury od iskier.

8. Porąbani (2010)

Porąbani

No i ostatnia sprawa – możliwe, że będziesz się tarzał w błocie i krwi, więc nie zakładaj najlepszego, niedzielnego wdzianka. Ósma zasada głosi: „nie może być to coś, czego będzie nam szkoda zniszczyć”.

Anna Sobieraj

Odwiedź też „Moda w kinie” na facebooku

Cytaty zaczerpnięte z:

http://www.survival24.com.pl/mundur.php

http://kobiece-pasje.wieszjak.polki.pl/grzybobranie/250372,Jak-sie-ubrac-na-grzybobranie.html