Jaki serial oglądać po skończeniu Breaking Bad?

Przeczesując internet, wielokrotnie trafiliśmy na desperackie pytanie: „Jak żyć bez Breaking Bad?”, głośne wołanie o jakiś serial zastępczy, który wypełniłby pustkę w sercu i zaspokoił niedosyt. Wychodzimy naprzeciw potrzebom dzisiejszego widza i przedstawiamy propozycje serialowe w formie (dość subiektywnego) rankingu.

Miejsce 4 – Synowie Anarchii (Sons of Anarchy)

Synowie Anarchii

Dobra koniunktura dla opowieści pokazanych z perspektywy przestępców trwa w najlepsze od kilku lat. Synowie anarchii” to serial o wyjętym spod prawa gangu motocyklowym, który chroni swoje miasto przed dilerami.

Władza, pieniądze, mafijne struktury, walka o terytorium, mroczne sekrety i  twórca serialu, który wie, gdzie przycisnąć, a gdzie zwolnić. Co prawda ostatni sezon toczy się siłą rozpędu, ale odcinek finałowy wszystko rekompensuje.

Miejsce 3 – Świat gliniarzy (The Shield)

Świat gliniarzy

Tytuł (w polskim tłumaczeniu) brzmi jak odgrzewany serialowy kotlet, ale polecamy tę pozycję, bo serial może zassać nie tylko stały elektorat specjałów kryminalnych. Bohateram jest detektyw Vice Mackey i jego Grupa Uderzeniowa, która zwalcza zło w mieście metodami nie zawsze aprobowanymi przez prawo.

W tym rankingu polecamy dwa seriale kryminalne, Prawo ulicy” i „Świat gliniarzy”. Świat gliniarzy ma szybszą akcję, ale miasto nie gra tu tak ważnej roli jak w „Prawie ulicy”.

Ciekawostka: bohaterowie serialu – Vic i David wyglądają jak młodsi (choć mniej sympatyczni) bracia Hanka i Gomiego

Miejsce 2 – Rodzina Soprano

Rodzina Soprano

Za oceanem serial bił rekordy oglądalności i obsypano go prestiżowymi nagrodami, natomiast w Polsce rodzina Soprano istnieje w zbiorowej świadomości, ale sam serial nie zyskał proporcjonalnego zainteresowania. Trochę to dziwi, bo miłośników filmów spod znaku „Chłopców z ferajny” czy trylogii „Ojca Chrzestnego” jest wśród nas wielu.

Bohaterem serialu jest Tony Soprano, jest głową włosko-amerykańskiej rodziny i bossem mafijnym. Dwie rodziny, mafijna i biologiczna, zaczynają przysparzać coraz więcej problemów, dodatkowo wyprały twarz Toniego z głębszych emocji i wywołały atak paniki…  w tym miejscu rozpoczyna się cała zabawa.

Miejsce 1 – Prawo ulicy (The Wire)

Prawo ulicy

Serial przedstawia walkę policji z dilerami narkotykowymi. Choć kino przemieliło już ten temat wielokrotnie, serial ciągle cieszy się olbrzymią popularnością, a nawet znalazł się w piątce najbardziej uzależniających seriali wszech czasów. „Prawo ulicy” zainteresowanie zawdzięcza przede wszystkim ciekawym, wielowymiarowym postaciom. Ci, którzy zobaczyli już cały serial często stwierdzają, że każdy bohater serialu zasługuje na swój własny spin-off.

Akcja rozwija się powoli, ale im dalej w las, tym lepiej. Serial pokazuje brutalną rzeczywistość świata narkotykowego i cały jego ”łańcuch pokarmowy”, począwszy od narkomanów poprzez dilerów, a skończywszy na politykach.

moonglasses

Liczba komentarzy: 5

  • Czemu zamiast zdjęcia z The Shield daliście zdjęcie z Marvel Agents of S.H.I.E.L.D?
  • Dlatego lepiej oglądać „M jak Miłość” – nigdy się nie kończy i człowiek podobnych dylematów nie ma potem. :)
  • Odnośnie porównań do BB, to kwestia robiena złych rzeczy dla rodziny i pogrążanie się w tym coraz bardziej. Protagonista, który sam zatracił się w tym co jest ważne. Coś mi się wydaje, że Vince Gilligan troszkę zapożyczył i rozwinął niektóre aspekty z the shielda.
  • better call saul i narcos!